Revizní dvířka

Revizní dvířka umožňují přístup k prvkům instalovaným ve stěnách. Jedná se například o různá měřidla (vodoměry, plynoměry, elektroměry ...), ovládací armatury (uzávěry vody, plynu..), vzduchotechnické rozvody, sifony van atd. Často musí být umístěny i v interiérech, kde je žádoucí, aby byly na jednu stranu funkční, ale na druhou stranu aby byly co nejméně patrné a nenarušovaly celkový vzhled místnosti.   

Revizní otvor u van

Tento typ revizních otvorů je specifický tím, že nevyžaduje pravidelný a jednoduchý přístup. Ke správně namontovanému  a provozovanému vanovému sifonu není obvykle nutné se dostávat za celou dobu používání. Přesto je zažitá praxe, že se v obkladu připraví revizní otvor, kterým se lze do prostoru pod vanu dostat.

Nejčastěji se revizní otvor u van řeší na takzavané "magnetky". Revizní otvor se po obvodu osadí magnety. Na obkladačku (ky) se do příslušných míst přilepí plíšky. Takto přichystaná obkladačka se usadí do otvoru a po obvodu se zasilikonuje (nebo zaspáruje spárovací hmotou). Pokud je zapotřebí použít revizní otvor, tak se silikon vyřízne a obkladačka se vyndá. 

Přiznaná revizní dvířka

Jedno z nejjednodužších a nejlevnějších řešení přístupu do stoupaček. Stoupačky jsou uzavřeny sádrokartonem a v něm jsou v příslušném místě umístěna přiznaná jednoduchá revizní dvířka. Ty potom ve finále mohou být snadno maskována třeba nějakým obrazem.

Skrytá revizní dvířka do obkladu

Tento typ revizních dvířek je obložen a díky speciálnímu systému zavírání je možné jej umístit do obkladu takovým způsobem, že po zavření nejsou revizní dvířka prakticky poznat. Vzhledem k váze nalepeného obkladu je u těchto typů revizních dvířek důležité kvalitní zpracování a nelze ani podcenit zručnost a pečlivost obkladače.