Sprchové kouty na míru

Výhody:

  • výběr z různých variant skel
  • skla se vyrábí na míru s milimetrovou přesností přímo pro daný prostor (odpadají tlusté nevzhledné profily a velké spáry vyžadující plastová těsnění)
  • výběr z kvalitního kování s kvalitní povrchovou úpravou
  • možnost sladit design a barvu kování s ostatními prvky v koupelně


Varianta kyvné dveře

V případě kvalitně provedených obkladů (rovně a kolmo) lze elegantně a jednoduše uzavřít zděný sprchovou kout pouze samotnými dveřmi bez těsnění (jediné zde použité těsnění je dole u podlahy). Mezi stěnami a sklem jsou minimální mezery (cca. 2mm), které s rezervou postačují pro otevírání a zároveň jsou dostatečně malé pro minimalizování průniků vody při sprchování mimo prostor sprchového koutu.

Použité panty držící sklo jsou uchyceny přímo ve stěně. Panty jsou kyvné, takže umožňují otevírání dveří na obě strany. Díky nastavitelné aretaci zavřené polohy je lze použít i na šikmých sprchových koutech. 

Varianta dveře se světlíkem

Fixační lišta držící sklo je zabudovaná přímo v obkladu. Oproti běžně prodávaným typovým sprchovým koutům odpadají nevzhledné tlusté profily, kterými se u těchto výrobků kompenzují různé nerovnosti a vzdálenosti stěn.  

Zasilikonovaná lišta po instalaci skla není téměř vůbec patrná. Zde na obrázku je dále vidět minimální spára (2 - 3 mm) mezi světlíkem (pevná část) a dveřmi sprchového koutu. Při tomto provedení není nutné dávat nevzhledné plastové těsnění.

V horní části je celá sestava zafixována kovovou hrazdičkou.

Rohový sprchový kout

Rohový sprchový kout na míru v malé panelákové koupelně, kde se řešil každy centimetr místa. Dveře se světlíkem jsou doplněny pevnou skleněnou stěnou. Použita jsou hnědě tónovaná skla fixovaná do lišt zabudovaných v obkladech.